Ben Kimim?

dündar
Profesyonel Kariyer Koçu, Satış & Pazarlama Uzmanı, Yaşam Boyu Öğrenci
2009 yılında ODTÜ İşletme’den mezun oldum ve yaşam boyu öğrenme ilkesiyle; yüksek lisansımı pazarlama üzerine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladım. Şimdi ise yine pazarlama alanında Marmara Üniversitesi’nde doktora öğrencisiyim. Koçluk ve NLP sertifikamı ise “Association for Coaching”den akkredite ve Yeditepe Üniversitesi ile birlikte çalışan özel bir kurumdan aldım.
İş hayatında ise denetim, planlama, satış ve pazarlama alanlarında olmak üzere Coca-Cola, Vodafone ve Samsung gibi uluslararası firmalarda yönetici ve müdür olarak tecrübe edindim.
Günümüzün yarısını işyerinde geçiriyoruz düşüncesiyle; hayatımızda mutluluğu yakalamamız için en olmazsa olmaz sorulardan bazıları olan “Doğru iş nedir, hangi işte mutlu olurum, ya da işte nasıl mutlu olurum?” sorularını bugüne kadar hep sordum. Hatta sormakla kalmayıp hep arayışta oldum; bu arayışla da 8 senede 5 farklı şirkette ve farklı departmanlarda tecrübe edindim.
Ayrıca, bütün bu soruları sorarken de kendimi birden insanlara bunları anlatırken buldum; o günden sonra da bazı arkadaşlarımın “Neden koçluk yapmıyorsun?” diye sormaya başlamasıyla; insanların bu alandaki sorularına cevap vermek ve tecrübelerimi aktarmak için yaşam koçu olmaya karar verdim.
İnsanların bana koçluk yaparak; farkındalık oluşturması koçluğa ilk adımımdı aslında. Bu farkındalık ve ilk adımdan sonra ise; kendimi çocukluk hayallerini gerçekleştirmek pilot adaylarına koçluk, danışmanlık yaparken buldum.
Yaşam koçluğundaki ilk profesyonel deneyimim çok spesifik bir alanda, birçok kişinin hayallerini süsleyen bir meslek olan pilotlukla başladı. Evet birçok kişi için “pilot olmak” çocukluk hayalidir ve ben şu ana kadar bir çok kişiye bu konuda koçluk ve danışmanlık yaparak onların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oldum. Bu da kariyer koçluğuna başlangıcım oldu ve hala bu alanda koçluk yapmaya devam ediyorum.
Eminim birçoğunuza çok tanıdık gelen bir hikaye. O halde şimdi her gün kendinize sorduğunuz soruyu bir de ben size sorayım: “Peki sen gerçekten ne yapmak ya da yapmamak istiyorsun? Gününün en önemli yarısını nerede, ne yaparak geçirmek istiyorsun?”
O halde birlikte keşfe çıkarak; gününüzün en önemli yarısını ve sonrasında hayatınızı mutlu geçirmeye ne dersiniz?
Bu soruya cevabınız evet ise; bu yolculukta yanınızda olmak için ben buradayım…