Barnacle Nedir?

Barnacle” İngilizce bir kelime olup Türkçedeki karşılığı “yaban kazı”dır. Yaban kazı ise en yüksek irtifada en fazla süre uçabilen kuş olarak bilinmektedir. Pilot olarak uçakları gökyüzünde kullanacak pilot adayları için ise kullanılabilecek en uygun simgenin bu canlı olacağı düşüncesiyle biz de bu sisteme “Barnacle” adını verdik.
Pilot olmak isteyen adayların özellikle Türk Hava Yolları yardımcı pilot adaylığı sürecine dair birçok pratik bilgiyi bulacağı bu site siz değerli pilot adaylarına destek anlamında ilk adım olarak nitelendirilebilir.
Barnacle, hem süreçle ilgili genel bilgileri ve yönlendirmeleri bulabileceğiniz, hem de siz değerli üyelerin süreç hazırlıklarına ışık tutmak için oluşturulmuştur.
DLR 1’den CRM kişisel bilgi formuna, CRM mülakat hazırlığından kurul mülakatına kadar bütün süreçleri içinde barındıran bu site; sizlere ayrıca havacılıkla alakalı genel kültür bilgi başlıkları ve uçakla alakalı teknik bilgiler başlıklarına kadar birçok farklı alanda destek sağlayacaktır.
Daha detaylı bilgiler almak ve birlikte çalışmak, sınıf eğitimleri almak ve bire bir görüşmeler için randevu almak isterseniz yine bu site üzerinden bana ulaşabilirsiniz.